Ambulanse bardzo przeciwzakaźne

Autor: PP • • 17 grudnia 2009 09:30

Łódź: pogotowie wyposażyło karetki na wypadek pandemii grypy

Kombinezony ze sztucznego tworzywa, buty z tego samego materiału, gumowe rękawice, maski i okulary: w takim zestawie transportowani są pacjenci z chorobami zakaźnymi w Łodzi.
350 tego rodzaju zestawów używają ostatnio załogi karetek łódzkiego pogotowia. Dochodzi do tego dmuchana przezroczysta komora, przypominająca tunel, do przewożenia pacjentów, która zapewnia izolację chorego od otoczenia. Zaopatrzona jest w system filtrów przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych z możliwością regulacji stężenia tlenu oraz w rękawy (otwory na ręce z osłonami), dzięki którym ratownik może wykonywać przy chorym zabiegi medyczne, nie ulegając przy tym infekcji.
Anna Malinowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl wyjaśnia, że to środki zapobiegawcze na wypadek pandemii:
- W magazynach naszej stacji mamy sprzęt, który służy zarówno w karetkach systemowych, jak i tych transportowych. 41 ambulansów systemowych na swoim wyposażeniu ma niezbędny sprzęt w postaci jednorazowej odzieży ochronnej z flizeliny, maseczek dla personelu, jak i pacjentów - mówi Anna Malinowska.
Z kolei tunele ochronne stosowane są w trakcie wyjazdów planowych w karetkach transportowych. Jeśli zdiagnozowana lub podejrzewana jest choroba zakaźna, specjalistyczna karetka transportowa dysponuje pełnym zestawem, a jej załoga - środkami dezynfekującymi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum