×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ruszyła rekrutacja pacjentów do programu pomocy psychologicznej. "Zapotrzebowanie jest ogromne"

Autor: oprac. IB • Źródło: Radio Szczecin, Rynek Zdrowia08 lipca 2023 10:55

Ruszyła rekrutacja pacjentów do programu pomocy psychologicznej, realizowanego przez SP ZOZ MSWiA w Szczecinie. Porady psychologów będą odbywały się w ramach wideokonferencji.

Ruszyła rekrutacja pacjentów do programu pomocy psychologicznej. "Zapotrzebowanie jest ogromne"
Konsultacje będą prowadzone w ramach wideokonferencji Fot. AdobeStock
  • Ruszyła rekrutacja pacjentów do programu pomocy psychologicznej, realizowanego przez SP ZOZ MSWiA w Szczecinie
  • Porady psychologów będą odbywały się w ramach wideokonferencji, co może okazać się pomocne w rozwiązaniu problemu z trudnym dostępem do specjalistów
  • Z pomocy w ramach programu może skorzystać ponad 2 tys. osób

Konsultacje w trybie wideokonferencji

Ponad dwa tysiące osób skorzysta z porad psychologów w ramach nowego programu realizowanego przez szpital MSWiA w Szczecinie. Właśnie ruszyła rekrutacja chętnych - informuje Radio Szczecin.

Porady będą udzielane na odległość, czyli w trakcie wideokonferencji. W tym celu placówka kupiła tablety i smartfony dla pacjentów. Program może okazać się pomocny w rozwiązaniu problemu z trudnym dostępem do specjalistów.

"Zapotrzebowanie jest ogromne"

Jak mówi Radiu Szczecin Izabela Rozwadowska z Poradni Zdrowia Psychicznego szpitala MSWiA w Szczecinie, zapotrzebowanie jest ogromne, podobnie jak czas oczekiwania. Terminy bezpłatnej teleporady, czy porady lekarza psychiatry, sięgają marca 2024 r. Natomiast dzięki nowemu projektowi pacjenci będą mogli liczyć na teleporady na bieżąco, już od sierpnia lub września.

Rozwadowska dodaje, że chętni do udziału w programie powinni się zgłaszać do Poradni Zdrowia Psychicznego szpitala MSWiA w Szczecinie. Mogą to być pacjenci w każdym wieku, bo problemy zdrowia psychicznego dotyczą wszystkich przedziałów wiekowych. Najcześciej wynikają one z depresji, samotności i lęków.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze