Rada ds. Taryfikacji o wynikach świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży

Autor: oprac. JKB • Źródło: AOTMiT, Rynek Zdrowia27 maja 2022 13:00

Rada do spraw Taryfikacji przekazała rezultaty posiedzenia z 24 maja. Jak wyjaśniono, zostały omówione m.in. analizy kosztów świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży.

Rada ds. Taryfikacji o wynikach świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży
Rada ds. Taryfikacji przekazała stanowisko ws. świadczeń psychiatrycznych. Fot. AdobeStock
  • 24 maja odbyło się posiedzenie rady ds. Taryfikacji przy AOTMiT
  • Przypomnijmy: jednym z punktów spotkania była analiza kosztów psychiatrii dzieci i młodzieży
  • W wyniku dyskusji Rada przekazała uwagi do przedstawionego materiału oraz wyraziła potrzebę konsultacji z ekspertami i pozyskania dodatkowych danych od świadczeniodawców – podano w komunikacie podsumowującym posiedzenie

Komunikat Rady ds. Taryfikacji

Przypomnijmy: 24 maja na posiedzeniu Rady ds. Taryfikacji jednym z punktów było omówienie wyników analizy kosztów: świadczeń psychiatrycznych realizowanych w warunkach stacjonarnych dla dzieci i młodzieży poza poziomami referencyjnymi, w tym świadczeń udzielnych osobom z całościowymi zaburzeniami rozwojowym.

Po oficjalnym spotkaniu przedstawiono stanowisko Rady w tej sprawie:

- W wyniku dyskusji Rada przekazała uwagi do przedstawionego materiału oraz wyraziła potrzebę konsultacji z ekspertami i pozyskania dodatkowych danych od świadczeniodawców – podano.

Co więcej, na tym samym posiedzeniu Rada "zapoznała się z wynikami wyceny badań diagnostycznych oraz świadczeń, które będą realizowane w ramach budżetu powierzonego przez świadczeniodawców realizujących umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia gwarantowane w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum