Podlaskie ma nowego konsultanta w psychoterapii dzieci i młodzieży. To dr n. med. Anna Rogowska-Zach

Autor: oprac. KM • Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku10 stycznia 2023 15:00

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował, że w piątek 30 grudnia wojewoda Bohdan Paszkowski wręczył akt powołania konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży dr n. med. Annie Rogowskiej-Zach. Specjalistka będzie konsultantem przez 5 lat.

Podlaskie ma nowego konsultanta w psychoterapii dzieci i młodzieży. To dr n. med. Anna Rogowska-Zach
W uroczystości powołania dr Rogowskiej-Zach wzięli udział wojewoda oraz pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw ochrony zdrowia fot. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku
  • Woj. podlaskie ma nowego konsultanta w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży
  • Została nim dr n. med. Anna Rogowska-Zach
  • Specjalistka jest m.in. założycielką Podlaskiego Koła Naukowego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Dr Anna Rogowska-Zach konsultantem wojewódzkim 

Urząd wojewódzki przypomina, że "do zadań konsultanta wojewódzkiego w ochronie zdrowia należy w szczególności wykonywanie zadań opiniodawczych, doradczych i kontrolnych dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta".

Teraz przez 5 lat dr Anna Rogowska-Zach będzie pełniła te zadania jako podlaski konsultant w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Dr n. med. Anna Rogowska-Zach jest pracownikiem i współwłaścicielem Ośrodka Psychoterapii Psychoanalitycznej OTWARCI w Białymstoku. Wcześniej pracowała m.in. w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy. Jest również założycielką Podlaskiego Koła Naukowego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum