Od 1 września nie będzie działał dziecięcy oddział psychiatryczny. Ministerstwo poleciło NFZ pilne podjęcie działań

Autor: oprac. KM • Źródło: Twitter, TOK FM/Rynek Zdrowia27 sierpnia 2022 09:03

Od 1 września nie będzie działać oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w szpitalu w Konstancinie (Uzdrowisko Konstancin-Zdrój). Lekarze złożyli wypowiedzenia.

Od 1 września nie będzie działał dziecięcy oddział psychiatryczny. Ministerstwo poleciło NFZ pilne podjęcie działań
Na oddziale przebywa teraz 35 pacjentów, głównie po próbach samobójczych. Fot. Adobestock
  • 1 września przestanie działać oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Konstancinie - poinformowało radio TOK FM
  • Obecnie przebywa tam 35 pacjentów, głównie po próbach samobójczych
  • Ministerstwo Zdrowia zobligowało Narodowy Fundusz Zdrowia do podjęcia działań

Oddział psychiatryczny przestanie działać

Jak poinformowało radio TOK FM, 1 września oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Konstancinie zakończy działanie. Stacja podkreśla, że kilkudziesięciu pacjentów - w piątek 26 sierpnia była mowa o 35 osobach - będzie musiało opuścić oddział. Są to głównie pacjenci po próbach samobójczych. Szpital przyjmuje pacjentów od 14. roku życia i już trwa szukanie miejsc, w których młodzież otrzyma opiekę. TOK FM, powołując się na personel placówki podaje, że "oddział był wiecznie przepełniony", a "na 30 łóżek przyjmowali czasem nawet 60 osób".

Dyrekcja placówki w rozmowie ze stacją potwierdziła, że lekarze złożyli wypowiedzenia. TOK FM zaznacza, że nie jest to jedyny szpital z problemami w tym regionie. Oprócz niego w okolicach Warszawy są jeszcze dwie takie placówki.

Sprawą zajmie się NFZ

Do informacji odniosło się Ministerstwo Zdrowia i podało, że minister Adam Niedzielski polecił Narodowemu Funduszowi Zdrowia "pilne podjęcie działań, które mają wesprzeć szpital w rozwiązaniu problemu pracowniczego".

- Oddział mazowiecki NFZ jest w bieżącym kontakcie z dyrekcją. Pacjenci nie mogą ucierpieć na konflikcie w szpitalu - dodał resort zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum