Całodobowy oddział psychiatryczny będzie miał więcej łóżek. Teraz posiłkuje się dostawkami

Autor: oprac. SzB • Źródło: bielsko-biala.pl, Rynek Zdrowia15 września 2022 07:00

W najbliższym czasie wzrośnie liczba łóżek na całodobowym oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w szpitalu w Bielsku-Białej. Od chwili otwarcia w listopadzie 2018 roku wszystkie miejsca są bowiem ciągle zajęte.

Całodobowy oddział psychiatryczny będzie miał więcej łóżek. Teraz posiłkuje się dostawkami
Całodobowy oddział psychiatryczny będzie miał więcej łózek. Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej
  • Całodobowy oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Bielsku-Białej się rozrasta. Przedstawiciele placówki zapowiedzieli, że w najbliższym czasie wzrośnie tu liczba łóżek dla pacjentów
  • To ważna informacja, gdyż od otwarcia tego oddziału (minęło od tego czasu prawie cztery lata) wszystkie miejsca są regularnie pozajmowane
  • W bielskim szpitalu pomyślano ponadto o poszerzeniu pracującego tam grona specjalistów. Stworzono miejsca szkoleniowych dla lekarzy, którzy chcą uzyskać specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży

Bielsko Biała: oddział psychiatryczny się rozrasta

Rozrośnie się oddział psychiatrii dziecięcej w Bielsku-Białej. Jak zapowiadają przedstawiciele szpitala, liczba łóżek, jakie będzie miał do dyspozycji już w niedalekiej przyszłości oddział całodobowy, zwiększy się z 17 do 27 (plus trzy łóżka dla pacjentów z COVID-19).

Jest to dość istotna informacja, gdyż od chwili otwarcia tego oddziału (nastąpiło to w listopadzie 2018 roku) wszystkie miejsca są ciągle zajęte. Dlatego też wiele razy szpital musiał się ratować tzw. dostawkami.

Szpital szkoli na specjalistów z zakresu psychiatrii dziecięcej

W bielskiej placówce pomyślano ponadto o poszerzeniu pracującego tam grona specjalistów.

- Już dwa lata temu rozpoczęliśmy starania o stworzenie miejsc szkoleniowych dla lekarzy pragnących uzyskać specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży. Stosowną zgodę uzyskaliśmy w roku ubiegłym i aktualnie szkolimy jedną osobę, która przeniosła się do nas z Torunia i tutaj kończy rezydenturę - podkreśla w rozmowie z portalem bielsko.biala.pl lek. med. Sabina Micorek, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży oraz ordynator całodobowego oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w Bielsku-Białej. 

- Ale na ten moment mamy wolne jeszcze jedno miejsce szkoleniowe, więc lekarze zainteresowani tą specjalizacją już w najbliższym, jesiennym naborze mogą starać się o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w naszej placówce. Aktualnie staramy się o uzyskanie zgody na kolejne miejsca szkoleniowe - dodaje Micorek. 

Ponadto Szpital Pediatryczny ma podpisane porozumienie z placówką psychiatryczną w bielskiej Olszówce. Dotyczy ono odbywania tam tej części stażu specjalizacyjnego, która jest związana z psychiatrią dorosłych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum