Był strajk pielęgniarek, będą rozmowy z nową dyrektor szpitala. W tle referendum strajkowe

Autor: oprac. SzB • Źródło: RMF24, Rynek Zdrowia22 listopada 2022 17:00

Personel Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego domaga się zwiększenia zatrudnienia oraz wyrównania płac. Pod koniec listopada ma odbyć się spotkanie z protestujących z nową dyrektor placówki. Dotychczasowy dyrektor lecznicy odszedł na emeryturę.

Był strajk pielęgniarek, będą rozmowy z nową dyrektor szpitala. W tle referendum strajkowe
Szpital strajkował. Teraz dojdzie do spotkania personelu z nową dyrektor. Fot. AdobeStock/zdj. ilustracyjne
  • Nowa dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego spotka się z protestującymi. Chodzi m.in. o warunki pracy
  • Personel liczy, że coś się w niedalekiej przyszłości zmieni. — Na poprzednich spotkaniach mediacyjnych nie dostaliśmy żadnych propozycji od byłego już dyrektora — mówi, w rozmowie z RMF24, Wojciech Szymski, przedstawiciel związków zawodowych w szpitalu
  • Miesiąc temu miał miejsce w placówce dwugodzinny strajk ostrzegawczy

Personel spotka się z nową dyrektor

W przyszłym tygodniu - 29 listopada - ma odbyć się spotkanie personelu Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie z nową dyrektor, która zastąpiła na tym stanowisku Jana Citko (odszedł na emeryturę). Z kolei w grudniu mają odbyć się mediacje — informuje RMF24. 

Miesiąc temu w szpitalu  w Olsztynie odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy - w jego ramach od łóżek pacjentów odeszły pielęgniarki. 

O psychiatrii w Olsztynie pisaliśmy na naszych łamach w połowie września. Personel zwraca uwagę na warunki pracy, a co za tym idzie zbyt małą obsadę lekarską na przeciążonym oddziale. Protestujący oczekują także zwiększenia konkurencyjności na tle innych placówek pod względem finansowym. 

— Na poprzednich spotkaniach mediacyjnych nie dostaliśmy żadnych propozycji od byłego już dyrektora. Mamy nadzieję, że zmiana coś pomoże i ktoś faktycznie zacznie z nami rozmawiać — mówi, w rozmowie z portalem RMF24, Wojciech Szymski, przedstawiciel związków zawodowych w olsztyńskiej placówce. 

Mediacje zostały więc zapowiedziane, ale... Co się wydarzy, jeśli również one nic nie dadzą? — Niewykluczone, że zostanie wtedy zorganizowane referendum strajkowe — przyznał Szymski w rozmowie z RMF24. 

Nowa dyrektor olsztyńskiej placówki to Iwona Orkiszewska, która wcześniej kierowała szpitalem w Iławie przez 13 lat. W tym czasie udało się zrealizować 18 dużych projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 50 milionów złotych. Z tego większość, ponad 34 miliony złotych, stanowiły pozyskane środki zewnętrzne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum