×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bezpartyjni Samorządowcy: wśród postulatów pomoc psychiatryczna dla dzieci

Autorzy: PAP; oprac. JW • Źródło: PAP14 września 2023 13:30Aktualizacja: 14 września 2023 14:03

Wprowadzenie „zerowego” PIT-u, darmowej komunikacji miejskiej i regionalnej oraz bezpłatnych posiłków w szkołach to część postulatów wyborczych Bezpartyjnych Samorządowców, które przedstawiono w czwartek we Wrocławiu. Jest też postulat związany z pomocą psychiatryczną dla dzieci i młodzieży.

Bezpartyjni Samorządowcy: wśród postulatów pomoc psychiatryczna dla dzieci
Na zdj. Robert Raczyński. Fot. Bezpartyjni Samorządowcy/X (Twitter)
  • Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali swój postulat wyborczy wiązany z pomocą psychiatryczną dla dzieci i młodzieży
  • Wśród postulatów znalazło się także wprowadzenie "zerowego" PIT-u dla wszystkich Polaków, bez względu na wysokość zarobków
  • Nasze postulaty wyborcze zostały sprawdzone na różnych szczeblach samorządu - mówił Cezary Przybylski, marszałek woj. dolnośląskiego

Pomoc psychiatryczna dla dzieci i młodzieży

Prezydent Lubina Robert Raczyński, otwierający listę ugrupowania w wyborach do Sejmu w okręgu nr 1 (jeleniogórsko-legnicki), wskazał na postulat wyborczy związany z pomocą psychiatryczną dla dzieci i młodzieży.

- W Lubinie od pięciu lat budujemy program opieki psychiatrycznej dla dzieci. Postanowiliśmy wówczas powołać ośrodek diagnostyczny, który przekształcamy w szpital psychiatryczny dla dzieci - podkreślił Raczyński.

Jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców (BS), marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, w czwartek podczas konferencji prasowej we Wrocławiu przypomniał, że ugrupowanie wystawiło listy we wszystkich 41 okręgach wyborczych do Sejmu oraz kandydatów w 40 okręgach wyborczych do Senatu.

- Nasze postulaty wyborcze zostały sprawdzone na różnych szczeblach samorządu - mówił Przybylski.

Zerowy PIT bez względu na wysokość zarobków

Marszałek wskazał na trzy punkty programowe BS. - Pierwszy to "zerowy" PIT dla wszystkich Polaków, bez względu na wysokość zarobków; druga rzecz to bezpłatny transport regionalny i lokalny i trzecia - bezpłatne i zdrowe posiłki dla uczniów w szkołach - mówił Przybylski.

Członek zarządy województwa dolnośląskie Tymoteusz Myrda, startujący w wyborach do Senat z okręgu legnicko-głogowskiego, wskazał na problem wykluczenia komunikacyjnego.

- Chcemy przenieść doświadczenia dolnośląskie na cały kraj, to m.in. rewitalizacja linii kolejowych i przywracanie połączeń kolejowych. Uważamy, że bezpłatna, zbiorowa komunikacja regionalna zmniejszy liczbę pojazdów na drogach, a co za tym idzie obniży ilość spalin i hałasu oraz poprawi bezpieczeństwo na drogach - mówił Myrda wskazują również na integrację komunikacji autobusowej i kolejowej.

Rozmowy w powiatach i gminach

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano też kandydatów BS w wyborach do Senatu. W okręgu Wrocław-Południe o mandat senatora powalczy Gaja Tyralska, w okręgu Wrocław-Północ Jerzy Michalak, w tzw. obwarzanku wrocławskim prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Michał Rado, w okręgu zgorzelecko-bolesławieckim dyrektor szpitala w Bolesławcu Kamil Barczyk, w okręgu jeleniogórskim wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrembalski, a w okręgu obejmującym powiaty kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki Marzena Leszczyńska.

Członek zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztof Maj, startujący w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca list BS w okręgu wrocławskim (okręg nr 3), poinformował, że kampania wyborcza BS będzie prowadzona lokalnie.

- Będziemy prowadzić rozmowy w powiatach i gminach - mówił Maj.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze