Żywiec: szpital nie do końca gotowy, ale kontrakt dostanie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2012 18:02

Żywiecki sanepid zdecydował, że nowy szpital w gminie Radziechowy-Wieprz jest gotowy do przyjęcia chorych, kiedy ze ścian wystawały jeszcze kable, a sale nie były wyposażone. Dzięki temu szpital będzie miał kontrakt z NFZ na chirurgię jednego dnia.

Lecznica należy do spółki Esculap i będzie miała cztery umowy na leczenie w ramach chirurgii jednego dnia, m.in. na ortopedię i okulistykę. Jak to się stało, że szpital w budowie mógł dostać kontrakt? - pyta "Gazeta Wyborcza"

Szpital mieści się w budynku po dawnej szkole. Ze ściany przy drzwiach zwisa luźno kabel owinięty taśmą. Pod warstwą śniegu przy schodach widać odpady z budowy. W środku krzątają się robotnicy.

23 grudnia śląski OW NFZ rozpisał konkurs na chirurgię jednego dnia. Termin składania ofert upływał 5 stycznia. Żeby złożyć ofertę, szpital musi mieć wpis w rejestrze wojewody. O dokument można się starać dopiero wtedy, kiedy sanepid uzna, że obiekt jest gotowy do przyjmowania chorych. Szpital w Wieprzu otrzymał taką decyzję, mógł więc złożyć ofertę w NFZ.

Wojewódzki inspektorat sanitarny i urząd wojewódzki zarządziły kontrolę. Sprawę bada też prokuratura. NFZ będzie mógł skontrolować szpital dopiero wtedy, kiedy podpisze z nim umowę. Ponieważ wyniki konkursu ogłoszono dopiero we wtorek (24 stycznia), podpisywanie umów zajmie prawdopodobnie jeszcze kilka tygodni.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum