Zwolniona prezes CM WUM: chodziło o wykorzystanie 100 proc. szczepionek - zgodnie z prośbą NFZ

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2021 12:05

NFZ oczekiwało od nas przetestowania sprawności tworzonego systemu szczepień - wskazuje w swoim oświadczeniu Dr Ewa Trzepla, którą odwołano ze stanowiska prezesa Centrum Medycznego WUM.

Zwolniona prezes CM WUM: chodziło o wykorzystanie 100 proc. szczepionek - zgodnie z prośbą NFZ
Jednostka powiadomiła swoich pacjentów o możliwości zaszczepienia Fot. WUM

Jak wyjaśnia, w tym celu spółka otrzymała pulę 450 dawek przed planowanym szczepieniem personelu 4 stycznia. W przypadku tych szczepionek istniało ryzyko przeterminowania do 31 grudnia - informuje Onet.pl

Dr Trzepla zaznacza, że w pierwszej kolejności zaszczepione były osoby zaangażowane w akcję, ale innych chętnych brakowało. W dniu, w którym można było zaszczepić 400 osób, zaszczepiono zaledwie 60. "Przeraził nas brak chętnych i długie przestoje w pracy" - napisała zwolniona prezes.

Dlatego, jak dodała, jednostka powiadomiła swoich pacjentów o możliwości zaszczepienia, a jeden z wieloletnich pacjentów, aktor, informował "kolegów ze swojego środowiska leczących się na Banacha".

Przypomniała, że NFZ pozwolił klinice prowadzić szczepienia w sposób "elastyczny", także poza grupą zero. "Informację przekazał najpierw telefonicznie, a potem przysłał potwierdzające rozmowę pismo z dnia 29 grudnia" - wskazała zwolniona prezes. Dr Trzepla podkreśla, że najważniejsze dla niej było wykorzystanie 100 proc. szczepionek tak, aby nie zmarnować ani jednej - zgodnie z prośbą prezesa NFZ.

Więcej: onet.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum