Znamy finał sprawy, którą Rzecznik Praw Pacjenta wszczął przeciwko szpitalowi

Autor: bpp.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2017 13:45

Sprawa cywilna dotycząca naruszenia praw pacjenta, w której Rzecznik Praw Pacjenta brał udział na prawach przysługujących prokuratorowi, zakończyła się ugodą.

Znamy finał sprawy, którą Rzecznik Praw Pacjenta wszczął przeciwko szpitalowi
W styczniu 2016 r. Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie cywilne przeciwko szpitalowi, który naruszył prawo małoletniego pacjenta. Fot. Archiwum

15 lutego 2017 r. przed sądem rejonowym w woj. podkarpackim została zawarta ugoda pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta, podmiotem leczniczym i pacjentem. Kwota ugody opiewa na sumę 30 tys. zł.

W styczniu 2016 r. Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie cywilne przeciwko szpitalowi, który naruszył prawo małoletniego pacjenta.

- Naruszenie dotyczyło prawa dziecka-pacjenta do świadczeń zdrowotnych udzielanych z należytą starannością oraz prawa rodziców do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych po otrzymaniu informacji o możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania - tłumaczy biuro RPP.

Jest to pierwsza ugoda jaka zapadła w powództwie wytoczonym przez RPP, w którym brał on udział w toczącym się postępowaniu na prawach przysługujących prokuratorowi.

Więcej: www.bpp.gov.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum