PAP/Rynek Zdrowia | 02-11-2009 21:10

Ziobro: przeprosiny Mirosława G. po zapoznaniu się z decyzją SN

Zbigniew Ziobro zapowiada, że przeprosi doktora Mirosława G. po zapoznaniu się z decyzją Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia kasacji, którą Ziobro złożył w procesie wytoczonym mu przez kardiochirurga Mirosłwa G. Tym samym ostateczny stał się sądowy nakaz przeprosin przez b. ministra sprawiedliwości za słowa: „już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie“.

Uzasadnienie decyzji SN nie jest na razie znane. Ziobro pytany, kiedy wykona prawomocny wyrok, odparł, że w pierwszej kolejności zamierza zapoznać się z uzasadnieniem SN.

Powracając do procesu, który toczył się przed sądami w Krakowie, Ziobro ocenił, że sąd uniemożliwił przesłuchanie go jako pozwanego w tej sprawie, gdy chciał wykazywać, że nie naruszył prawa.

Gdy w lutym 2007 roku CBA zatrzymało ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie, a dwa dni później sąd go aresztował, informację i film z zatrzymania ujawniono na wspólnej konferencji Ziobry i szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Lekarzowi zarzucono m.in. korupcję i zabójstwo pacjenta. Mówiąc o aresztowaniu Ziobro oświadczył, że „już nikt, nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie“.

Za słowa ministra, dr G. wytoczył mu cywilny proces o ochronę dóbr osobistych. Wygrał go w obu instancjach - w grudniu 2008 roku Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał Ziobrze przeprosić kardiochirurga w trzech stacjach telewizyjnych i zapłacić mu 30 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro nie zgadzał się z wyrokiem; jego prawnicy sporządzili skargę kasacyjną.