Ziobro przeprasza doktora Garlickiego

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2010 09:34

Zbigniew Ziobro przeprosił oficjalnie doktora Mirosława Garlickiego za słowa "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

Doktor Garlicki doczekał się przeprosin ze strony Zbigniewa Ziobry

W trzech głównych stacjach telewizyjnych pojawiły się spoty z komunikatem zawierającym przeprosiny. Komunikat pojawił się po „Faktach“ w TVN, po „Wiadomościach“ w TVP i po „Wydarzeniach“ w Polsacie.

Na zielonej planszy pojawiły się napisy. Można było przeczytać, że w nawiązaniu do wyroku sądu w sprawie słynnego już zdania odnośnie doktora Garlickiego, Zbigniew Ziobro oficjalnie przeprasza lekarza.

Oto jego pełna treść: „Ja, Zbigniew Ziobro, przepraszam Pana dr Mirosława Garlickiego za wypowiedzenie pod jego adresem słów – już nikt nigdy przez tego Pana życia pozbawiony nie będzie – które naruszyły cześć Pana dr Mirosława Garlickiego“.

Słynne słowa wypowiedziane przez byłego ministra sprawiedliwości padły na konferencji w 2007 roku, po tym jak dr Mirosław G. usłyszał zarzuty zabójstwa pacjenta i korupcji. Według wyliczeń, przeprosiny kosztowały byłego ministra sprawiedliwości ok. 150 tys. zł. Zbigniew Ziobro żalił się ostatnio, że musiał zaciągnąc kredyt w tym celu.

W lutym 2007 roku CBA zatrzymała ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie, a dwa dni później aresztował go sąd. Informację i film z zatrzymania ujawniono na wspólnej konferencji Ziobry i szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Lekarzowi zarzucono m.in. korupcję i zabójstwo pacjenta. Mówiąc o aresztowaniu Ziobro oświadczył, że już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie.

Lekarz spędził w areszcie trzy miesiące, po których sąd apelacyjny nakazał zwolnienie go, uznając zarzut zabójstwa za wątpliwy. Śledztwo w tej sprawie jest prawomocnie umorzone – sąd stwierdził, że kardiochirurg nie chciał zabijać, lecz ratował pacjentów.

Za słowa ministra, dr Garlicki wytoczył mu cywilny proces o ochronę dóbr osobistych. Wygrał go w obu instancjach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum