Ziobro: 25 lat dla pedofilów

Autor: Dziennik/Rynek Zdrowia • • 29 września 2008 09:37

Były minister sprawiedliwości przekonuje, że obecnie obowiązujące kary dla pedofilów są stanowczo za niskie. Zbigniew Ziobro postuluje wprowadzenie przepisów karnych, wymierzonych w zboczeńców grasujących w internecie i liczy w tej sprawie na sojusz z premierem Donaldem Tuskiem, który jeszcze niedawno zapowiadał przymusową kastrację pedofilów.

Eksminister Zbigniew Ziobro chce chronić najmłodszych, którzy na co dzień korzystając z internetu napotykają pedofilów. Liczy tutaj na poparcie premiera i posłów PO. Jak jednak zaznacza, według niego przez wiele lat działalności w parlamencie obecny premier niejednokrotnie sprzeciwiał się racjonalnym i sensownym propozycjom, które pozwoliłyby na skuteczniejszą ochroną najmłodszych.

Ziobro we wtorek ma złożyć gotowy projekt ustawy w sejmie. Za gwałt na nieletnich groziłaby kara od 5 do 15 lub 25 lat pozbawienia wolności, a nie jak to jest obecnie od 2 do 12 lat.

Zdaniem Ziobry pedofile-mordercy nigdy nie powinni opuścić więziennej celi.

Do kodeksu wprowadzone miałyby być nowe kategorii przestępstw, związanych choćby z „propagowaniem i pochwalaniem treści o charakterze pedofilskim”.

„Przygotowanie do popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym" - to kolejny nowy typ przestępstwa, jaki miałby znaleźć się w kodeksie. W tym przypadku, jak przekonuje Ziobro przestępcy żerują na ufności dziecka, na przykład w internecie, aby je później wykorzystać seksualnie. 

- Dziś, kiedy pan premier mówi „tak” dla walki z pedofilami, chcemy traktować to jako szczerą intencję, a nie PR-owski chwyt. Chcemy wierzyć, że pan premier Donald Tusk, który wcześniej nie przejawiał w tym zakresie wrażliwości wobec dzieci pokrzywdzonych przez pedofilów, dziś czyni to szczerze - dodaje Ziobro.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum