Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 29-12-2014 13:39

Zielona Góra: złodziej ukradł ze szpitala ciśnieniomierze i komputer

O zuchwałej kradzieży poinformowali policjantów pracownicy Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ w Zielonej Górze. Z jednego z pomieszczeń zniknęły urządzenia medyczne i komputer. Funkcjonariusze szybko zatrzymali złodzieja. Mężczyzna był już wcześniej karany.

Do kradzieży doszło w piątek 12 grudnia. Pielęgniarki zauważyły, że w jednym z pomieszczeń brakuje komputera. Po krótkich poszukiwaniach okazało się, że z pokoju zniknęły też ciśnieniomierze i bony zakupowe. Szybko zadzwoniły na policję.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wszedł do pomieszczenia przez okno. Na miejscu zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny. W tym samym czasie funkcjonariusze Referatu Kryminalnego kostrzyńskiego komisariatu rozpoczęli pracę operacyjną.

Mundurowi bez problemów wytypowali sprawcę. Po kilku godzinach zatrzymali 35-latka z Kostrzyna. Mężczyzna był już wcześniej znany policjantom.

35-latek zwrócił skradzione ciśnieniomierze i bony zakupowe. Wskazał też miejsce, w którym porzucił komputer. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Więcej: zielonagora.gazeta.pl