Zielona Góra: lekarze zaszyli w brzuchu pacjenta chustę

Autor: tvp.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2015 15:50

Do zatrważającego błędu lekarskiego doszło w jednym ze szpitali w Zielonej Górze. Po kilku miesiącach cierpienia, z brzucha pacjenta onkologicznego wyciągnięto chustę.

Zielona Góra: lekarze zaszyli w brzuchu pacjenta chustę
Lekarze zaszyli w brzuchu pacjenta chustę. Fot. Archiwum

Jak informuje regionalna.tvp.pl, lekarze próbowali zatuszować sprawę, wyrzucając ”znalezisko” do kosza na śmieci. W porę zareagowała rodzina, która wezwała policję. Szpital ma teraz wyjaśnić sprawę.

Pacjent od kilku miesięcy skarżył się na silne bóle brzucha, ale najbliżsi sądzili, że to wina choroby nowotworowej, na którą cierpi.

Czytaj: www.regionalna.tvp.pl

Przypomnijmy, że kilka dni temu Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał wyrok na lekarza i instrumentariuszkę ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Skazał ich prawomocnie za nieumyślne narażenie życia i zdrowia pacjentki. Po cesarskim cięciu pozostawili w brzuchu kobiety chustę chirurgiczną.

Lekarz Krzysztof W. został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 6 tys. zł grzywny, instrumentariuszka Beata G. - na 6 miesięcy, także w zawieszeniu na 2 lata, oraz grzywnę w wysokości 1,6 tys. zł.

Czytaj: Kielce: zostawili chustę chirurgiczną w brzuchu pacjentki - jest wyrok sądu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum