Zduńska Wola: urodziła martwe dziecko; szpital podaje pacjentkę do sądu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2015 09:32

Zduńskowolski Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Zduńskiej Woli zapowiada proces przeciwko pacjentce, która rodziła martwe dziecko. Kobieta powiadomiła prokuraturę, teraz z oskarżeniem występuje szpital.

Zduńska Wola: urodziła martwe dziecko; szpital podaje pacjentkę do sądu

29 grudnia 2014 r. ciężarna Agnieszka K. położyła się w lecznicy w Zduńskiej Woli, by urodzić córeczkę. Kiedy zrobiono jej USG, najpierw poinformowano ją, że tętno dziecka jest bardzo słabe a chwilę później - że nie ma już szansy na uratowanie płodu. Zdaniem pacjentki nikt nie próbował ratować dziecka - podaje Gazeta Wyborcza.

O całej sytuacji pacjentka powiadomiła prokuraturę, która prowadzi postępowanie pod kątem narażenia zdrowia i życia matki i dziecka, co potwierdza Józef Mizerski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

W tym samym czasie prezes szpitalnej spółki Barbara Kałużewska, wraz z radcą prawnym, przygotowała prywatny akt oskarżenia przeciwko pacjentce, która swoimi doświadczeniami ze szpitala podzieliła się z dziennikarzami.

Zdaniem Małgorzaty Kabalskiej-Stasiak, dyrektora medycznego szpitala, artykuł opisujący przypadek Agnieszki K. jest pomówieniem i nie przedstawia stanu zgodnego z prawdą. Jak twierdzi, wypowiadając się dla Gazety Wyborczej, pacjentka zgłosiła się do szpitala z obumarłą ciążą, a stwierdzenia użyte w materiale prasowym stawiają w bardzo niekorzystnym świetle zarówno szpital, jak i pracowników.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum