Zduńska Wola: szpital pod lupą prokuratury

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2014 16:59

Mężczyzna, którego dziecko zmarło rok temu podczas porodu, obwinia o tragedię personel Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z.o.o. Niedawno poskarżył się na opieszałość prokuratury do ministra zdrowia.

Prokuratura w Sieradzu wyjaśnia, że śledztwo prowadzone jest łącznie w sprawie 11 wątków związanych z ewentualnymi nieprawidłowościami w  placówce. Sprawy dotyczą okresu od 2009 do 2013 roku. Śledczy podkreślają, że niemal wszystkie badane wątki wydarzyły się podczas dyżurów nocnych i w weekendy. Prokuratura chce sprawdzić, czy praca na oddziałach w Zduńskiej Woli jest w czasie takich dyżurów dobrze zorganizowana. Czynności śledcze potrwają jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Obecnie prokuratura wystąpiła do biegłych o kolejne opinie - informuje TVN24.pl

Sprawę prowadzi też Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi. W ubiegłym tygodniu okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej podjął decyzję o postawieniu zarzutów trzem lekarzom ze szpitala w Zduńskiej Woli. Do lekarzy zostały wysłane pisemne wezwania do osobistego stawiennictwa w siedzibie OIL w celu przedstawienia im tych zarzutów. Będą mieli 14 dni, aby się do nich odnieść.

Więcej: www.tvn24.pl 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum