Zatrzymania w sprawie nielegalnego handlu anabolikami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2013 16:06

Policjanci z Krakowa i Gdańska zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzewane o nielegalny handel farmaceutykami na dużą skalę. Zabezpieczono gotowe produkty o wartości co najmniej 170 tys. zł oraz surowce i półprodukty do wytwarzania anabolików.

Zatrzymania w sprawie nielegalnego handlu anabolikami
Jak poinformowała w czwartek, 27 czerwca, Katarzyna Padło z zespołu małopolskiej policji, skoordynowaną akcję przeprowadzili funkcjonariusze ze specjalnej grupy zajmującej się nielegalnym handlem anabolikami, powołanej przez Komendanta Głównego Policji.

Policjanci weszli w tym samym czasie do pięciu mieszkań w Krakowie i Gdańsku, gdzie magazynowane były duże ilości farmaceutyków. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 44 i 47 lat, członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzewanych o nielegalne wprowadzanie produktów anabolicznych do obrotu.

Policjanci w trakcie przeszukań znaleźli kilkadziesiąt kartonów ze środkami o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolność organizmu.

Anaboliki oferowane były w internecie. Sprzedawano je pod wymyśloną marką, która nie była objęta nadzorem farmaceutycznym.

W tej sprawie zatrzymano już 38 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się nielegalnym handlem produktami farmaceutycznymi, prania brudnych pieniędzy. Aresztowano 17 osób. Przyjęto poręczenie majątkowe wartości ponad 850 tysięcy złotych.

Jak ustalili śledczy, członkowie grupy mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu produkty o wartości co najmniej 52 mln zł oraz "wyprać" ponad 6 mln zł.

Członkowie grupy praktycznie zdominowali polski rynek sprzedaży anabolików, a także rozszerzyli nielegalną działalność sprzedając farmaceutyki za granicę m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum