×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zarzuty za groźby śmierci pod adresem ministra zdrowia. Zatrzymanemu grozi do pięciu lat więzienia

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP31 stycznia 2023 15:24

Do pięciu lat więzienia za grożenie śmiercią i nawoływanie do zabójstwa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego grozi 48-latkowi zatrzymanemu przez poznańskich policjantów. Paweł K. miał popełnić zarzucane mu czyny w czasie transmisji internetowej - przekazała policja.

Zarzuty za groźby śmierci pod adresem ministra zdrowia. Zatrzymanemu grozi do pięciu lat więzienia
Zarzuty za grożenie śmiercią ministrowi zdrowia. Policja zatrzymała autora gróźb Fot. Shutterstock

 

Zarzuty za groźby pod adresem ministra zdrowia

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował we wtorek PAP, że funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który w grudniu 2022 r., podczas publicznej transmisji internetowej, nawoływał do zabójstwa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią - zaznaczył Borowiak.

Jak wskazał rzecznik, następnego dnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie złożył pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Sam minister poinformował poznańskich policjantów wyrażając obawę, że groźby mogą być spełnione - dodał Borowiak.

Opisał, że funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, zabezpieczyli nagrania internetowej transmisji, a jej analiza dała podstawę do wszczęcia postępowania karnego. Policjanci złożyli do poznańskiej prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa.

- W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie. W poniedziałek zatrzymanemu ogłoszono zarzuty  - podał Borowiak.

Dodał, że we wtorek sąd rozpatrzy wniosek śledczych o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum