Zarzuty dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w zachodniopomorskim NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2018 18:54

Dwie osoby zajmujące kierownicze stanowiska w zachodniopomorskim NFZ usłyszały zarzuty dot. m.in. używania samochodów służbowych do celów prywatnych - poinformowała we wtorek (9 stycznia) szczecińska prokuratura.

Zarzuty dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w zachodniopomorskim NFZ. Fot. Archiwum

- Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje postępowanie, którego przedmiotem jest sposób wykorzystania samochodów służbowych przez pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Szczecinie - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

- W poniedziałek 8 stycznia prokurator wykonał czynności procesowe w tej sprawie, przedstawiając dwóm osobom zarzuty. Dotyczą one przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych poprzez m.in. wykorzystanie samochodów służbowych do celów prywatnych. Zarzuty związane są również z poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji dotyczącej użytkowania tych pojazdów - dodała Biranowska-Sochalska.

Chodzi o przestępstwa z artykułu 231 par. 1 i 2 kodeksu karnego oraz artykułu 271 par. 1 i 3 kodeksu karnego; grozi za nie kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Osoby, które usłyszały zarzuty, zajmują stanowiska kierownicze w zachodniopomorskim NFZ - poinformowała rzeczniczka.

Biranowska-Sochalska zastrzegła, że śledztwo w tej sprawie trwa nadal i zaplanowane są kolejne czynności procesowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum