Zarzut oszustwa wobec lekarza z Sochaczewa

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2014 12:40

45-letni lekarz z Sochaczewa, który mimo sądowego zakazu wykonywania zawodu lekarza medycyny pracy, wystawiał zaświadczenia m.in. kandydatom na kierowców lub wykonującym badania profilaktyczne do pracy, trafił do aresztu.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji, Alicja Śledziona, Sławomir W. został zatrzymany pod zarzutem oszustw dokonywanych w jednej z przychodni w Sochaczewie. 45-latek od września 2012 r., ma dwuletni sądowy zakaz wykonywania zawodu lekarza medycyny pracy w związku z popełnionymi przestępstwami o charakterze korupcyjnym.

Mimo sądowego wyroku, Sławomir W., ogłaszając się jako lekarz medycyny pracy, nadal wystawiał zaświadczenia lekarskie dopuszczające do kursów na prawo jazdy i wykonywał inne badania profilaktyczne do pracy. Na podstawie jego zaświadczeń lekarskich były także wydawane nowe lub przedłużane stare pozwolenia na broń.

Osoby trafiające do lekarza były przeświadczone, że wszystko jest w porządku. Dotychczas w śledztwie prokuratura w Sochaczewie przedstawiła Sławomirowi W. 13 zarzutów oszustwa i łamania zakazu sądowego. Według policji sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają, ile nieprawomocnych zaświadczeń zostało wydanych i dokąd one trafiły.

Decyzją sądu lekarz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej: wiadomości.onet.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum