Zamość: szpital wypłacił pacjentowi ponad 210 tys. zł zadośćuczynienia

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2018 14:25

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. wypłacił 28-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi Zamościa, zadośćuczynienie za źle przeprowadzony zabieg. Zgodnie z postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Lublinie kwota wypłaty wraz z odsetkami wyniosła ponad 210 tys. zł.

Zgodnie z postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Lublinie kwota wypłaty wraz z odsetkami wyniosła ponad 210 tys. zł. Fot. Fotolia

Wszystko zaczęło się od złamania ręki, gdy mimo gipsu kości się nie zrastały i potrzebna była operacja. Po niej, według relacji mężczyzny, ręka była sprawna i miał w niej czucie. Lekarze uznali jednak, że potrzebny jest kolejny zabieg. Przeprowadzono go w 2010 r. w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

Jak tłumaczy mec. Piotr Pawelski, który reprezentował mężczyznę przed sądem, po tej operacji jego klient stracił czucie w ręce i palcach. Nie mógł też zginać ręki w nadgarstku. Stwierdzono porażenie nerwu promieniowego. Pomimo kolejnych operacji w innych szpitalach ręka nie wróciła nigdy do pełnej sprawności.

Pierwsza rozprawa odbyła się w czerwcu 2013 r. - przypomina Dziennik Wschodni. Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał mu 80 tys. zł zadośćuczynienia. Od tego wyroku apelację złożył zarówno pełnomocnik poszkodowanego, domagający się 150 tys. zł, jak i szpital i jego ubezpieczyciel, chcący wypłacić maksymalnie 50 tys. zł.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum