Zakopane: zarzuty i areszt za napaść na ratownika medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2019 12:28

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy 26 grudnia w Zakopanem pobili ratownika medycznego. Napastnicy zostali tymczasowo aresztowani.

Zakopane: zarzuty i areszt za napaść na ratownika medycznego
Agresorzy tłumaczyli napaść zbyt długim oczekiwaniem na karetkę Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Prokurator po przesłuchaniu 31-latka - mieszkańca powiatu będzińskiego i 41-latka - na stałe zamieszkującego na terenie Niemiec, postawił im zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i naruszenia nietykalności cielesnej ratownika podczas wykonywania obowiązków służbowych - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Prokurator skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Zakopanem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, aby obaj podejrzani najbliższe dwa miesiące spędzili w areszcie.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zakopiańscy ratownicy medyczni zostali wezwani na Polanę Szymoszkową do nieprzytomnej osoby. Gdy usiłowali zebrać informacje o poszkodowanym, jego towarzysze najpierw słownie zaatakowali ratowników, a następnie pobili jednego z nich, uderzając go m.in. w głowę. Agresorzy tłumaczyli napaść zbyt długim oczekiwaniem na karetkę. Gdy pracownicy pogotowia wezwali policję, uciekli.

Policjanci zatrzymali agresywnych mężczyzn w Będzinie i w Częstochowie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum