Zakopane: dyrektorka szpitala naraziła lecznicę na straty, jest akt oskarżenia

Autor: MS • Źródło: PAP02 lipca 2021 16:46

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dyrektorce Szpitala Powiatowego w Zakopanem, Reginie T. Zarządzająca placówką miała popełnić dwa przestępstwa niegospodarności i narazić szpital na blisko 1,5 mln zł. straty.

Jest akt oskarżenia przeciwko dyrektorce Szpitala Powiatowego w Zakopanem, Reginie T., której zarzuca się przestępstwa niegospodarności; Fot. Archiwum
  • Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu trafił akt oskarżenia skierowany przeciwko dyrektorce Szpitala Powiatowego w Zakopanem, Reginie T
  • W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty dotyczące dwóch przestępstw niegospodarności
  • Niedopełnienie przez dyrektorkę Reginę T. obowiązujących przepisów miało skutkować szkodą majątkową o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł.

 

Jak wyjaśnia rzecznik prokuratury Leszek Karp, akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Istotą przestępstw niegospodarności było doprowadzenie do nałożenia na zakopiański szpital im. Chałubińskiego przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kar umownych z tytułu niedopełnienia warunków wynikających z umów zawartych z tym funduszem.

Dyrektorka nie dopełniła obowiązujących przepisów 

 Według śledczych dyrektorka nie dopełniła obowiązujących przepisów w zakresie zapewnienia wymaganej obsady personelu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz dysponowania odpowiednim sprzętem diagnostycznym i zabiegowym.

Jedno przestępstwo dotyczy okresu od 1 stycznia 2016 roku do 10 kwietnia 2017 roku, w którym nałożono kary umowne o łącznej wysokości 1 mln 42 tys. zł, co spowodowało powstanie w tej wysokości szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w mieniu szpitala.

Drugie przestępstwo obejmuje okres od 1 września do 14 grudnia 2017 roku, w którym wysokość nałożonych kar umownych, a tym samym wysokość szkody majątkowej w imieniu szpitala wyniosła 406 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum