Zakopane. Awantura o maseczkę. Agresywna kobieta zlekceważyła uwagi i zaatakowała policjanta

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP26 lipca 2021 08:39

Podczas wizyty na stacji paliw, policjanci musieli podjąć interwencję. Jedna z upominanych kobiet nie chciała założyć maseczki, a następnie zaatakowała funkcjonariusza.

W Zakopanem doszło do groźnego incydentu. Fot. Shutterstock
  • Zdarzenie z udziałem policji miało miejsce na jednej ze stacji paliw w Zakopanem
  • Funkcjonariusze zwrócili uwagę kilku osobom za brak maseczek ochronnych na twarzy
  • Doszło do awantury. Jedna z upominanych kobiet uderzyła policjanta

Incydent na stacji paliw

Do zdarzenia doszło około północy na Ustupie w Zakopanem. Patrol policji tankował radiowóz. Po wejściu do budynku stacji paliw funkcjonariusze zwrócili uwagę pięciu osobom, które nie miały na twarzy maseczek ochronnych.

- Dwie z nich zastosowały się do prośby policjantów i założyły maseczki. Zostały pouczone. Natomiast trzy osoby odmówiły podania danych osobowych i zlekceważyły prośby funkcjonariuszy - poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem Roman Wieczorek.

Dodał, że dwie kobiety zaczęły zachowywać się agresywnie. Po wyjściu ze stacji paliw jedna z nich uderzyła policjanta drzwiami radiowozu - odpowie za naruszenie nietykalność funkcjonariusza. - Kobieta uspokoiła się dopiero siedząc w radiowozie i podała swoje dane - mówił Wieczorek.

Jedna z trzech niesubordynowanych osób została ukarana za brak maseczki i wulgarne słowa w miejscu publicznym 500-złotowym mandatem. Wobec dwóch najbardziej agresywnych skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za wykroczenie. 

Atak na punkt szczepień 

Przypomnijmy, w niedzielę 25 lipca doszło do ataku antyszczepionkowców na na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Przed budynkiem doszło do szamotaniny oraz awantury, a nagrania ze zdarzenia szybko trafiły do internetu i krążyły po mediach społecznościowych.

Policja ujęła dwie osoby w związku z interwencją. Z nagrań wynika, że za atakiem na punkt szczepień stała organizacja "Polskie Żółte Kamizelki". To organizacja przedstawiająca się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiająca opór "bezprawiu rządu i policji". W sieci publikuje m.in. wiadomości zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

Czytaj: Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała policja

Atak na punkt szczepień. Dr Grzesiowski: "To efekt bierności państwa na agresję słowną"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum