Zaczął się proces byłej dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie

Autor: Interia.pl • • 01 grudnia 2008 15:53

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces oskarżonych o ustawianie przetargów na sprzęt medyczny i leki. Główną oskarżoną w sprawie jest olsztyńska radna i była dyrektor szpitala wojewódzkiego Bożena M.

Zdaniem prokuratury do ustawiania przetargów na sprzęt medyczny i leki miało dochodzić w latach 2002-2007. Pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie oraz jednego z pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku mieli korumpować przedstawiciele czołowych firm farmaceutycznych i medycznych.

W poniedziałek (2 grudnia) żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy, większość odmówiła składania wyjaśnień. Kierownik działu zaopatrzenia w olsztyńskim szpitalu wojewódzkim przyznał jednak, że współpracował z firmami medycznymi, które startowały w przetargach w szpitalu.
Podpisywał z nimi umowy zlecenia na przeprowadzanie szkoleń, pomagał w organizowaniu spotkań i prezentacji, wykonywał analizy rynkowe.

Oskarżony zapewniał, że nie brał udziału w ustawianiu przetargów, ponieważ - jak twierdził - to nie on układał specyfikację przetargów, ani nie zasiadał w komisji przetargowej.

Inny oskarżony, pracownik firmy farmaceutycznej, który także nie przyznał się do winy, powiedział sądowi, że nie ustawiał przetargów, a jedynie mocno "promował asortyment swojej firmy" w czasie, gdy zbliżał się przetarg na zakup takiego rodzaju sprzętu, jaki oferował.

Prokuratura zarzuciła byłej dyrektor szpitala przyjęcie w sumie ponad 50 tys. zł, luksusowych prezentów oraz wycieczki do USA i na karaibską wyspę Aruba.

Bożena M. ma składać wyjaśnienia na styczniowej rozprawie. W śledztwie nie przyznawała się do winy.

Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum