Zachodniopomorskie: zatrzymali podszywającego się pod terapeutę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2009 13:08

40-letni Wojciech S. został zatrzymany w momencie, gdy wychodził z jednej ze szczecińskich aptek z zakupionymi lekami.

Policja ustaliła, że mężczyzna na podstawie fałszywych recept kupował farmaceutyki, głównie leki przeciwbólowe, psychotropowe, a także duże ilości glukozy w formie kroplówek. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Zatrzymany „leczył” uzależnionych od alkoholu. Za kurację brał nawet do 9 tys. złotych, czyli tyle, ile pobierają dyplomowani psychoterapeuci. Zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje, że swój nielegalny proceder prowadził także w innych rejonach Polski.

W wynajmowanym przez malowanego lekarza mieszkaniu policjanci znaleźli zapasy leków, strzykawki, setki niewypełnionych blankietów skierowań do szpitala, recept, kart służących do opisu choroby. Zabezpieczono także książkę, w której widniały zapisy z danymi pacjentów fałszywego medyka i kwotami pobranymi za porady oraz pieczątka z fikcyjnymi danymi lekarza. W przeszłości podejrzany był już wielokrotnie notowany przez policję oraz karany wyrokami sądowymi między innymi za oszustwa. Teraz śledczy będą dokładnie ustalać ile osób Wojciech S. oszukał.

Wojciech S. po przedstawieniu zarzutu za posługiwanie się dokumentami z fałszywymi danymi - za co grozi do 5 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum