PAP/Rynek Zdrowia | 21-01-2011 18:41

Zachodniopomorskie: zarzuty za fałszywe zwolnienia lekarskie

Akt oskarżenia przeciw lekarzowi i jego współpracownikowi, którzy wystawili prawie 1300 fałszywych zwolnień lekarskich wpłynął do Sądu Rejonowego w Szczecinie - poinformowała rzeczniczka tamtejszej prokuratury okręgowej Małgorzata Wojciechowicz.

Lekarz Jerzy M., który prowadził prywatny gabinet usłyszał zarzuty wystawienia ponad 100 zwolnień lekarskich potwierdzających nieprawdę. Za wystawienie fałszywego zwolnienia miał brać od 100 do 200 zł w zależności od długości zwolnienia.

Jego współpracownik – Marek S., według prokuratury, korzystał z blankietów i pieczątek lekarza - za wystawienie zwolnienia brał około 30 zł.

– Usłyszał on łącznie 1144 zarzuty: 1141 dotyczyło wystawiania fałszywych zwolnień, a trzy dokonania oszustwa – powiedziała Małgorzata Wojciechowicz.

Jerzy M. nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia. Marek S. chce dobrowolnie poddać się karze. Złożył wniosek o wyrok dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia, bez przeprowadzenia rozprawy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.