Zachodniopomorskie: wpadka handlarza podróbkami leków na potencję

Autor: Policja, AK/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2010 11:16

40-letniego mężczyznę nielegalnie handlującego farmaceutykami zatrzymali policjanci ze Szczecina i Pyrzyc.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie na swojej stronie internetowej, zabezpieczono ponad 6 tys. tabletek na leczenie zaburzeń  potencji.  Za przestępstwo posiadania i wprowadzenia do obrotu podrobionych  produktów leczniczych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

40-latek zatrzymany w szczecińskim urzędzie pocztowym na gorącym uczynku (podczas nadawania wysyłek)  przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do zatrzymania doszło dzięki szeroko zakrojonym wielomiesięcznym czynnością operacyjnym. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany działał od ponad dwóch lat.  Miał kilka serwisów  funkcjonujących na zasadzie sklepów internetowych, ponadto zamieszczał tysiące drobnych ogłoszeń na lokalnych portalach.

Czarnorynkową wartość ponad 6 tys. znalezionych środków farmakologicznych wycenia się na 200 tys. zł.  Prowadzone są czynności pod kątem ustalenia szkodliwości dla życia i zdrowia oraz autentyczności zabezpieczonych farmaceutyków. Niewykluczone, że mężczyzna może usłyszeć również zarzut narażania na niebezpieczeństwo życia i zdrowia poprzez wprowadzanie do obrotu takich produktów; za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum