×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zachodniopomorskie: Areszt dla lekarza SOR za znęcanie się fizyczne nad pacjentem

Autorzy: PAP; oprac. ML • Źródło: PAP16 marca 2023 16:46

Sąd zastosował areszt na dwa miesiące wobec lekarza ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna miał znęcać się fizycznie nad pacjentem.

Zachodniopomorskie: Areszt dla lekarza SOR za znęcanie się fizyczne nad pacjentem
Sąd przychylił sie do wniosku prokuratora o areszt dla lekarza. Fot. PAP/Marcin Bielecki
  • Lekarz usłyszał zarzut, iż będąc odpowiedzialny za zapewnienie opieki nad pokrzywdzonym znęcał się nad nim fizycznie poprzez zadawanie mu rękoma uderzeń
  • - Naraził przez to pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przekazała w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka
  • Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec lekarza dwumiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności

Zarzuty dla lekarza i ratownika

Zarzuty usłyszał też ratownik medyczny, który był świadkiem znęcania się lekarza nad pokrzywdzonym.

- Nie udzielił mu pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie, bądź też innych osób, na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - dodała Macugowska-Kyszka.

Ratownikowi medycznemu grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zawieszenia w wykonywaniu zawodu ratownika medycznego na czas trwania postępowania oraz poręczenie majątkowe.

O sprawie pobicia pacjenta przez lekarza gryfickiego SOR jako pierwszy poinformował Polsat News w programie Interwencja, nagranie wyemitowano 10 marca br.

Do zdarzenia doszło w grudniu. Jak poinformowano w reportażu, pacjent trafił na SOR szpitala w Gryficach z podejrzeniem udaru. Dzień później mężczyzna został wypisany do domu z sińcami i krwiakami na twarzy.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze