Zachodniopomorskie: 20 tys. zł kary za kilkakrotne złamanie kwarantanny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2020 14:47

20 tys. zł kary musi zapłacić mieszkaniec powiatu gryfickiego, który złamał zasady kwarantanny i kilkakrotnie podczas kontroli funkcjonariuszy nie było go w miejscu, które wskazał - poinformowała w niedzielę zachodniopomorska policja.

Kara powinna być zapłacona w terminie 7 dni Fot. Archiwum

Jak poinformowała Anna Gembala z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, funkcjonariusze za każdym razem informowali o tym powiatowego inspektora sanitarnego z Gryfic, który ostatecznie nałożył na mężczyznę grzywnę 20 tys. zł.

- Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni - podała Gembala.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie z godz. 20.00 w sobotę, kwarantanną w Zachodniopomorskiem objęte było 5164 osób.

Jak podała w niedzielę rano rzeczniczka sanepidu, dotychczas zdiagnozowano 103 przypadki koronawirusa u mieszkańców regionu. Dwie osoby zmarły.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum