Zabrze: pielęgniarka uzależniona od leków fałszowała recepty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2015 16:10

W Zabrzu doszło do zatrzymania 50-letniej pielęgniarki, która pracowała w jednej z miejskich przychodni. Kobieta wykradła 83 recepty i wypisała na nich silne leki przeciwbólowe. Pielęgniarka była od nich uzależniona.

Jakiś czas temu kobieta miała poważny wypadek i podczas leczenia lekarz przepisał jej silne leki przeciwbólowe. Pacjentka się od nich uzależniła, ale prowadzący ją lekarz odmówił po pewnym czasie dalszego przepisywania specyfików - informuje Gazeta Wyborcza.

50-latka pracowała w przychodni w Zabrzu, więc zaczęła wykradać puste druki recept wystawiane na nazwiska różnych pacjentów. Podszywając się za lekarza wypisywała sobie leki przeciwbólowe.

Pielęgniarka wpadła dzięki czujności farmaceuty z Knurowa. To w jego aptece kobieta realizowała wszystkie recepty. Kilka dni temu przyniosła jedną z nich wypisaną na nazwisko pacjenta, którego farmaceuta znał. I wiedział, że jest uczulony na wypisany lek. Zaczął wyjaśniać sprawę i okazało się, że ten człowiek nie był u lekarza i nic nie wie o żadnej recepcie.

Więcej: katowice.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum