Za łapówki wystawiała zwolnienia lekarskie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2014 15:53

Akt oskarżenia przeciwko lekarce, która w ciągu kilkunastu lat ponad 750 razy przyjęła korzyść majątkową w zamian za wystawianie fałszywych zwolnień lekarskich, wpłynął do Sądu Rejonowego w Cieszynie. Grozi jej do 15 lat więzienia.

O akcie oskarżenia poinformowała w poniedziałek (28 lipca) Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. Od listopada 1999 r. do listopada 2012 roku w jednej z miejscowości powiatu cieszyńskiego 52-letnia lekarka 753 razy przyjęła korzyść majątkową w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, poświadczając tym samym nieprawdę w zakresie stanu zdrowia.

W trakcie postępowania ustalono, że oskarżona przyjmowała w swoim prywatnym gabinecie lekarskim m.in. górników. Za każdy dzień potwierdzający niezdolność do pracy żądała od 30 do 50 zł.

- Jej działalność była na tyle znana, że na terenie Jastrzębia Zdroju znajdowali się pośrednicy, którzy – w razie potrzeby zgłoszonej przez zainteresowanego – wysyłali do jej gabinetu współpracujących kierowców taksówek z niezbędnymi dokumentami - poinformowała prokuratura.

Lekarka początkowo odpierała zarzuty, ale jak podała prokuratura, "ostatecznie przyznała się" do popełnienia zarzucanych jej czynów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum