ZUS ostrzega o ważnym terminie. Można stracić pieniądze

Autor: • Źródło: PAP11 września 2022 19:10

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przypomina, że tylko do końca września jest czas na złożenie zaświadczeń  o kontynuowaniu nauki przez uczniów, którzy ukończyli 16 lat i pobierają rentę rodzinną. Jeśli tego nie zrobią stracą świadczenie. Studenci mają czas do końca października.

ZUS ostrzega o ważnym terminie. Można stracić pieniądze
ZUS ostrzega o ważnym terminie. Można stracić pieniądze Fot. AdobeStock

 

ZUS przypomina o złożeniu ważnych dokumentów. Czas do końca września

Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia 16 lat. Dziecko, które nadal się kształci, dostanie rentę aż do zakończenia nauki, lecz nie dłużej niż do osiągnięcia 25 lat - informuje ZUS.

- Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki uczniowie szkół ponadpodstawowych powinni złożyć w ZUS najpóźniej we wrześniu. Studenci mają czas do końca października. Zaświadczenie wydaje placówka, w której dziecko się uczy. Jeżeli termin nie zostanie dotrzymany, nastąpi przerwa w wypłacie renty - napisali autorzy komunikatu.

Dodali, że coroczne przedstawianie informacji o dalszej nauce nie jest konieczne, kiedy szkoła lub uczelnia w pierwszym zaświadczeniu wpisze całkowity czas nauki.

- Ważne jest również, żeby uczeń/student uprawniony do renty powiadomił ZUS, gdy przestanie się uczyć. Jeśli tego nie zrobi, to ZUS nie wstrzyma wypłaty. Wtedy nienależnie wypłacane świadczenie trzeba będzie oddać razem z odsetkami - wyjaśnili.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum