Z Gierek-Łapińską do stolicy

Autor: BE/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2008 19:04

Naczelny Sąd Lekarski w Warszawie będzie wyjaśniał, czy prof. Ariadna Gierek-Łapińska naruszyła swym zachowaniem kodeks etyki lekarskiej.

Przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarskiego w Katowicach uznał, że z uwagi na dotychczasowy dorobek słynnej okulistki, jej pozycję w świecie medycznym, śląskie środowisko lekarskie mogłoby być „nie do końca obiektywne” w wydaniu ostatecznej oceny.
Przypomnijmy, że prof. Gierek-Łapińskiej dwukrotnie wykazano przebywanie na terenie Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach w stanie nietrzeźwości. Z początkiem lutego samorząd lekarski zawiesił ją w prawach wykonywania zawodu na czas leczenia odwykowego.
W tym samym mniej więcej czasie NIK wykazała szereg nieprawidłowości finansowych, dotyczących głównie przetargów na sprzęt medyczny, w placówce kierowanej przez prof. Ariadnę Gierek-Łapińską. Z końcem kwietnia okulistkę zdymisjonowano z dyrektorskiego stanowiska.
Alkoholowe incydenty samorząd lekarski uznał za naruszenie kodeksu etyki lekarskiej. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej skierował więc sprawę do Okręgowego Sądu Lekarskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum