Wzrosną dopłaty do pensji niepełnosprawnych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 14 września 2009 09:04

W przyszłym roku firmy dostaną 0,6 mld zł więcej na dopłaty do pensji dla niepełnosprawnych. Mniej pieniędzy na ten cel trafi do samorządów.

Wzrosną dopłaty do pensji niepełnosprawnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firmy zatrudniające niepełnosprawnych pracowników otrzymają w przyszłym roku wyższe dofinansowania do ich wynagrodzeń. Wydatki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na ten cel wzrosną aż o 26 proc. - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

W 2010 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekaże firmom ponad 581 mln zł więcej na dofinansowania pensji. Mniej pieniędzy z PFRON dostaną natomiast samorządy.

- Wzrost nakładów jest konieczny, gdyż w przyszłym roku wzrasta kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę, które jest podstawą obliczania wysokości dofinansowania do pensji niepełnosprawnych pracowników - tłumaczy Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

O 15 proc. zmniejszą się natomiast nakłady na rekompensatę dodatkowych kosztów zatrudnienia niepełnosprawnych, wypłacaną zakładom pracy chronionej.

Na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, dopłatę do sprzętu rehabilitacyjnego oraz likwidację barier architektonicznych powiaty dostaną 618 mln zł, czyli o 79 mln zł mniej niż w tym roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze