Wyrok sądu ws. położnej, która walczyła o etat

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2017 09:23

54-letnia położna oddziału pediatrycznego jednego z gorzowskich szpitali miała z placówką umowę cywilno-prawną, ale domagała się etatu. Twierdziła, że formalnie wykonuje wszystkie obowiązki etatowego pracownika. Sprawa znalazła się na wokandzie.

Wyrok sądu ws. położnej, która walczyła o etat
Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Pracująca od 8 lat w szpitalu położna przekonywała, że musiała założyć działalność gospodarczą, by w ogóle dostać tam pracę. W tym czasie dwa razy bezskutecznie wnioskowała o zmianę umowy - chciała pracować na etacie.

Finalnie poszła ze sprawą do sądu pracy.

W styczniu br., po trwającym blisko rok procesie, gorzowski sąd rejonowy oddalił powództwo położnej. Stwierdził, że w analizowanym stosunku prawnym występowały tylko niektóre z cech stosunku pracy.

Sąd dodał, że fakt, iż powódka wykonywała taką samą pracę, nie oznacza wcale, że wykonywała ją na takich samych zasadach, przy tożsamym statusie jak osoby zatrudnionej na umowę o pracę.

W czwartek (29 czerwca) Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim podtrzymał tę argumentację i wydał również niekorzystny dla położnej wyrok - tym razem prawomocny.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum