Wyrok sądu: były zastępca dyrektora Podlaskiego OW NFZ nie został zwolniony bezprawnie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2015 11:51

Sąd pracy w Białymstoku oddalił w piątek (3 lipca) powództwo Grzegorza Ł., byłego wicedyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Uznał, że nie został on zwolniony bezprawnie. Nie może wrócić na swoje stanowisko i nie dostanie odszkodowania.

Wyrok sądu: były zastępca dyrektora Podlaskiego OW NFZ nie został zwolniony bezprawnie
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Grzegorz. Ł. pracował jako zastępca dyrektora OW NFZ do spraw medycznych. 17 września 2014 r. dyrektor Oddziału zawiesił go w obowiązkach: przeciwko Grzegorzowi Ł. białostocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie korupcyjnej. Następnie rozwiązano z nim umowę o pracę - informuje Gazeta Wyborcza.

Według prokuratury przyjęcie korzyści nastąpiło bądź to "w zamian za przekazanie informacji o terminie planowanej przez pracowników NFZ kontroli w jednym z NZOZ-ów w Zambrowie, bądź też w związku z przyspieszeniem wyznaczenia terminu leczenia sanatoryjnego dwóch osób w 2013 r., jak również w zamian za informacje o rodzajach świadczeń zdrowotnych, w jakich planowane są przez NFZ konkursy oraz w zamian za porady dotyczące postępowania w zakresie stwierdzonych nieprawidłowości mogących skutkować wypowiedzeniem przez NFZ umowy zawartej z Niepublicznym ZOZ w Białymstoku".

Prokuratura skierowała już akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum