Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 04-07-2015 11:51

Wyrok sądu: były zastępca dyrektora Podlaskiego OW NFZ nie został zwolniony bezprawnie

Sąd pracy w Białymstoku oddalił w piątek (3 lipca) powództwo Grzegorza Ł., byłego wicedyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Uznał, że nie został on zwolniony bezprawnie. Nie może wrócić na swoje stanowisko i nie dostanie odszkodowania.

Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Grzegorz. Ł. pracował jako zastępca dyrektora OW NFZ do spraw medycznych. 17 września 2014 r. dyrektor Oddziału zawiesił go w obowiązkach: przeciwko Grzegorzowi Ł. białostocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie korupcyjnej. Następnie rozwiązano z nim umowę o pracę - informuje Gazeta Wyborcza.

Według prokuratury przyjęcie korzyści nastąpiło bądź to "w zamian za przekazanie informacji o terminie planowanej przez pracowników NFZ kontroli w jednym z NZOZ-ów w Zambrowie, bądź też w związku z przyspieszeniem wyznaczenia terminu leczenia sanatoryjnego dwóch osób w 2013 r., jak również w zamian za informacje o rodzajach świadczeń zdrowotnych, w jakich planowane są przez NFZ konkursy oraz w zamian za porady dotyczące postępowania w zakresie stwierdzonych nieprawidłowości mogących skutkować wypowiedzeniem przez NFZ umowy zawartej z Niepublicznym ZOZ w Białymstoku".

Prokuratura skierowała już akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl