Wyrok po śmierci pacjentki: lekarz i pielęgniarka nie nadzorowali chorej należycie

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2017 11:45

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał dwuletni zakaz wykonywania zawodu, a także wyrok pozbawienia wolności na rok czasu w zawieszeniu dla lekarz Szpitala w Kozienicach w procesie o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki.

Wyrok po śmierci pacjentki: lekarz i pielęgniarka nie nadzorowali chorej należycie
W uzasadnieniu sąd podał, że oskarżeni nie sprawowali właściwego nadzoru nad chorą. Fot. PTWP

W tym samym procesie drugą osobą oskarżoną była pielęgniarka, która razem z lekarzem opiekowała się ofiarą. Kobieta została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i otrzymała roczny zakaz wykonywania zawodu. Wyrok jest prawomocny.

Chodzi o o przypadek z 2012 roku. Wtedy 22-letnia kobieta ofiara wypadku drogowego i została przewieziona do szpitala w Kozienicach. Miała uraz brzucha, w czasie operacji lekarze usnęli jej śledzionę.

Po kilku godzinach od operacji pacjentka straciła przytomność, ustała też jej akcja serca. Była reanimowana, poddano ją ponownej operacji, podczas którego stwierdzono wewnętrzny krwotok. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Sprawa trafiła do prokuratury, a potem na sale sądowe. W uzasadnieniu sąd podał, że oskarżeni nie sprawowali właściwego nadzoru nad chorą.

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum