×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wymiana pism dotyczących programu "60+"; co napisano do wojewodów?

Autor: OIA Katowice/Rynek Zdrowia10 października 2013 17:27

Śląska Izba Aptekarska zwróciła się do spółki ePRUF SA o udostępnienie pisma, które spółka skierowała do wojewodów. Pisma te - jak wynika z korespondencji Głównego Inspektora Farmaceutycznego - dotyczyły programu "60+".

Wymiana pism dotyczących programu "60+"; co napisano do wojewodów?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"W związku z otrzymaniem od Pani Zofii Ulz, Głównego Inspektora Farmaceutycznego, korespondencji do Pana Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, w której powołuje się na Państwa pismo z dnia 24 czerwca 2013r., zwracamy się o udostępnienie treści tegoż pisma" - pisze Piotr Brukiewicz, prezes ŚIA w Katowicach w liście do spółki ePRUF.

Jednocześnie Izba udostępniła treść pisma Zofii Ulz do Zygmunta Łukaszczyka, w którym Inspektor wyjaśnia kwestię zakazu reklamy aptek i stosowania programów lojalnościowych.

"Programy lojalnościowe zapewniają nie tylko poniesienie sprzedaży i często osłabienie konkurencji, ale i bezpłatną reklamę, gdyż przyciągają klientów do konkretnych aptek zachęcając ich w ten sposób do nabywania produktów leczniczych" - przypomina minister Ulz dodając, że zmiana prawa miała na celu ograniczenie nadmiernej konsumpcji produktów leczniczych.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze