Wykryto nielegalną wytwórnię tabletek "odchudzających": trwa śledztwo

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2013 14:19

Linię technologiczną do produkcji tabletek stosowanych w odchudzaniu odkryli w Zgierzu krakowscy policjanci w toku śledztwa nadzorowanego przez krakowską prokuraturę - poinformował PAP we wtorek (10 września) prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Wykryto nielegalną wytwórnię  tabletek "odchudzających": trwa śledztwo
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W domowych warunkach, przy wykorzystaniu szkodliwych substancji, produkowano środki mające wspomagać odchudzanie - tzw. spalacze tłuszczu. Środki te były następnie sprzedawane za pośrednictwem internetu. 

Zatrzymanemu w wytwórni Maciejowi Ż. prokuratura postawi zarzut wprowadzenia do obrotu środków stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. 

Jednocześnie prokuratura zwraca się do osób, które nabyły takie środki, aby skontaktowały się z Prokuraturą Okręgową w Krakowie lub Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Osoby te będą przesłuchane w sprawie w charakterze pokrzywdzonych. 

Jak wynika z opinii biegłego z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, w środkach tych znajdowała się m.in. substancja, która może być stosowana do produkcji herbicydów, wywoływaczy fotograficznych i środków wybuchowych. Była ona używana przez Amerykanów podczas wojny w Wietnamie do niszczenia pastwisk, lasów i kultur roślinnych. Jest to środek silnie trujący dla ludzi i zwierząt - spożycie go może powodować zgon lub ciężkie nieodwracalne powikłania dla zdrowia. 

Policjanci znaleźli także kilkadziesiąt opakowań gotowych już kapsułek przygotowanych do sprzedaży. Ustalają, ile osób mogło kupić niedozwolone substancje za pośrednictwem internetu. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze