Wschowa: pielęgniarki wygrały z NFZ batalię o podwyżki

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2009 17:50

Pielęgniarki z niepublicznego ZOZ-u Nowy Szpital we Wschowie (woj. lubuskie) sądownie wywalczyły nie tylko podwyżki, ale także wyrównania za poprzednie miesiące.

Narodowy Fundusz Zdrowia przez lata stał na stanowisku, że dodatkowe pieniądze na podwyżki nie należą się pielęgniarkom z niepublicznych szpitali. O pieniądze pielęgniarki z Nowego Szpitala walczyły od ponad dwóch lat. W tym czasie miało miejsce kilka protestów.

Pielęgniarki odchodziły od łóżek pacjentów, wychodziły na ulice z transparentami. NFZ był nieugięty. Nie przekonała go nawet opinia Rzecznika Praw Obywatelskich, który poparł szpital i jego pracowników. Szefowie szpitala postanowili powalczyć o pieniądze na podwyżki w sądzie. Jest już prawomocny wyrok.

Sąd zdecydował, że pielęgniarki mają dostać nie tylko podwyżki, ale także wyrównania za poprzednie miesiące. Trwają negocjacje z NFZ dotyczące harmonogramu spłat wielomiesięcznych zaległości. Szpital przed trzema laty została sprywatyzowany. Długi przejął na siebie powiat nowosolski. Nowa spółka przejęła pracowników i sprzęt.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum