Wrocław: zarzut usiłowania zabójstwa i wniosek o areszt za napaść z nożem na pielęgniarkę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2019 17:09

Krystian B., 17-letni pacjent Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który w środę wieczorem zaatakował nożem pielęgniarkę i poważnie ranił ją w plecy, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura złożyła też wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Wrocław: zarzut usiłowania zabójstwa i wniosek o areszt za napaść z nożem na pielęgniarkę
Prokuratura złożyła też wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego Fot. Archiwum

- Pielęgniarka weszła do sali, w której przebywał Krystian B. Następnie podała mężczyźnie leki, a gdy odwróciła się, żeby wyjść, została zaatakowana przez niego nożem. Napastnik porzucił nóż na miejscu zdarzenia i zbiegł ze szpitala. Pokrzywdzonej została udzielona niezbędna pomoc medyczna, kobieta została przewieziona do innego szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Krystian B. został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu - przekazała w piątek PAP ustalenia śledztwa rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

- Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci trzech ran kłutych okolicy międzyłopatkowej z kanałami drążącymi do obu jam otrzewnowych z prawdopodobieństwem uszkodzenia miąższu płuc, krwawieniem do jam opłucnowych, skutkujące powstaniem m.in. obustronnej odmy opłucnowej, złamania żebra czwartego przykręgosłupowo po stronie lewej. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - dodała rzecznik.

17-letni Krystian B. usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, że podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego, i mając na uwadze grożącą mu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Krystiana B. na trzy miesiące.

Roman Skiba - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum