Wrocław: wyłudzili 70 tys. zł na m.in. maski, kombinezony i środki dezynfekujące

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2020 12:17

Oszuści zawierali umowy kupna-sprzedaży na środki ochrony osobistej takie jak maseczki, rękawiczki, kombinezony ochronne czy płyny antybakteryjne. Nikomu nie dostarczyli towaru i wyłudzili około 70 tys. zł. Sąd we Wrocławiu aresztował tymczasowo dwie osoby.

Sąd we Wrocławiu aresztował tymczasowo dwie osoby Fot. Archiwum

Aspirant sztab. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformowała w poniedziałek (30 marca), że troje oszustów działało od lutego 2020 roku do 26 marca 2020 roku nie tylko we Wrocławiu, ale też w innych miastach Polski i doprowadziło ponad 200 osób fizycznych i podmiotów gospodarczych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem powodując straty w kwocie blisko 70 tys. zł.

- Wprowadzali pokrzywdzonych w błąd, co do zamiaru sprzedaży im środków ochrony osobistej w postaci maseczek, rękawiczek, kombinezonów ochronnych i płynów antybakteryjnych, które to miały m.in. służyć do ochrony przed możliwością zakażenia koronawirusem. Oczywiście wyrobów tych nie posiadali - powiedziała policjantka.

Dodała, że część z poszkodowanych osób chciała zakupić środki ochrony po to, by przekazać je w ramach solidarności placówkom medycznym czy szpitalom.

Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa w Prokuraturze Wrocław Stare Miasto. Wobec dwóch sprawców, którzy wykorzystali ogłoszony w naszym kraju stan epidemiczny, sąd już zastosował tymczasowy areszt. Za oszustwa grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum