Wrocław: sprawca fałszywego alarmu bombowego czeka na przesłuchanie

Autor: RMF/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2012 14:18

Mężczyzna, podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, zostanie przesłuchany w poniedziałek (30 stycznia).

Jak podaje RMF24, 27-latek został zatrzymany wczoraj. Śledczy nie mogli go jednak przesłuchać, bo był pijany. Odpowie za stworzenie sytuacji, w której życie i zdrowie bardzo wielu osób zostało narażone na niebezpieczeństwo. Niewykluczone, że zostanie także obciążony kosztami ewakuacji 350 pacjentów.

Najciężej chorych trzeba było przewieźć do innych palcówek. Wśród nich były osoby podłączone do respiratorów i noworodki. Prokuratura wciąż bada, czy na śmierć jednego z pacjentów miała wpływ nocna ewakuacja szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany niemal w 24 godziny od momentu, kiedy zadzwonił do szpitala i poinformował o podłożeniu bomby. Sprawca dzwonił z budki telefonicznej. Jak mówił Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pozostawił wiele śladów, które pozwoliły na jego szybką identyfikację.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum