Wrocław: ruszył proces ws. pobicia pilota wojskowego, wśród oskarżonych jest lekarz

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 września 2019 10:30

W środę, 4 września w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu ruszył proces w sprawie pobicia 29-letniego Krzysztofa Miko, pilota wojskowego. Wśród oskarżonych jest Wiktor B., wrocławski lekarz.

Wrocław: ruszył proces ws. pobicia pilota wojskowego, wśród oskarżonych jest lekarz
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do pobicia pilota doszło w marcu 2018 r. w centrum Wrocławia, gdy 29-letni Krzysztof wracał z wieczoru kawalerskiego. Mężczyzna został zaatakowany przez trzech napastników na ul. św. Antoniego. Podczas ataku ucierpiał też jego kolega - przypomina Gazeta Wyborcza.

Oskarżonymi o pobicie są: 26-letni Dawid M., 28-letni Wiktor B. oraz 29-letni Robert K. Wiktor B. to lekarz rezydent z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W ocenie Zbigniewa Ćwiąkalskiego, pełnomocnika Krzysztofa Miko, dzięki nagraniom z monitoringu widać wyraźnie, kto kogo zaczepił feralnej nocy. Także z ustaleń śledczych wynika, że napastnikom nie spodobała się czerwona czapka, którą pilot miał na głowie. Pierwszy uderzył Krzysztofa -  Dawid M. Pilot padł na ziemię i stracił przytomność. Później lekarz Wiktor B., miał kopać nieprzytomnego Krzysztofa po głowie. W tym czasie Robert K. kopał drugiego z pilotów.

Poszkodowany Krzysztof Miko walczył o życie w szpitalu, przez ponad trzy tygodnie. Do dziś nie odzyskał pełnej sprawności.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Lekarz rezydent Wiktor B. nadal pracuje we wrocławskim szpitalu.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum