Wrocław: rozpoczęły się przesłuchania w sprawie śmierci bliźniąt w ASK

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2011 14:23

Prokuratura rozpoczęła przesłuchania w sprawie śmierci dwójki dzieci w klinice ginekologicznej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu - informuje Gazeta Wyborcza.

Wrocław: rozpoczęły się przesłuchania w sprawie śmierci bliźniąt w ASK

W maju br. na obserwacji przebywała tam wrocławianka w zaawansowanej bliźniaczej ciąży. Gdy kobieta zaczęła krwawić, wykonano cięcie cesarskie, jednak dzieci nie udało się uratować.

Rodzina pacjentki w skardze do dyrekcji szpitala zarzuciła lekarzom zaniedbanie, którego efektem była śmierć dzieci. Dyrektor ASK Piotr Pobrotyn zawiesił lekarza, który zajmował się ciężarną w okresie jej obserwacji na patologii ciąży. Mąż kobiety zawiadomił prokuraturę. Na jej zlecenie przeprowadzono sekcję zwłok bliźniąt.

Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu pionformowała, że na podstawie wstępnych ustaleń można stwierdzić, iż jedno z dzieci było martwe już przed narodzinami. Na odpowiedź, jak długo nie żyło zanim lekarze to zauważyli, trzeba będzie poczekać około miesiąca, do zakończenia badań przez specjalistę z zakresu medycyny sądowej.

Osobne dochodzenie w sprawie śmierci dzieci prowadzi rzecznik odpowiedzialności zawodowej działający przy Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum