Wrocław: lekarze winni śmierci piętnastolatki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2009 15:31

Wrocławski sąd oddalił apelację oskarżonych ws. śmierci nastolatki w fotelu dentystycznym.

Wrocławski sąd okręgowy uznał we wtorek (15 grudnia) za winnych stomatolog Annę K.-K. i anestezjologa Michała O., oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci na fotelu dentystycznym 15-letniej pacjentki. Apelacje stron zostały oddalone i wyrok stał się prawomocny.

W marcu sąd rejonowy skazał anestezjologa Michała O. na dwa lata więzienia, a stomatolog Annę K.-K. na półtora roku. Obojgu warunkowo karę zawiesił na trzy lata. Ponadto orzekł wobec nich zakaz wykonywania zawodu: dla Michała O. przez pięć lat, zaś Anny K.-K. przez trzy lata. Apelację od tego wyroku złożyły wszystkie strony. Oskarżyciele, w tym rodzice dziewczynki, domagali się wyższych kar dla lekarzy, zaś lekarze prosili o uniewinnienie lub zwrócenie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Do wypadku doszło 25 października 2002 r. 15-letnia Katarzyna Sz. zmarła na fotelu dentystycznym tuż po tym, jak została jej podana narkoza przez Michała O. Katarzyna Sz. obawiała się borowania, miała dentofobię, więc stomatolog Anna K.-K. wraz z rodzicami dziewczyny zdecydowali, że na czas leczenia 10 zębów zostanie uśpiona. Nie obudziła się mimo godzinnej, niefachowej reanimacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum